wizyt(y) od 30.11.2008 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu
2018-03-18

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczynamy dzisiaj. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. W naszym kościele spowiedź w czwartek, 22 marca, od godz. 9:00 do 12:00 z przerwą półgodzinną o 10:30. Po obiedzie od 14:30 do 18:00 z przerwą półgodzinną o 16:30.
 2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
 3. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa ulicami Osiedla do kościoła Ojców Kapucynów.
 4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy wokół kościoła.
 5. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.
 6. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o chorych, których odwiedzimy w Wielki Piątek.
 7. Pan Kościelny w zakrystii rozprowadza baranki wielkanocne, jako pomoc dla biednych. Wspomagajmy to dobroczynne dzieło. Niech w naszych koszyczkach wielkanocnych będzie ten znak miłosierdzia.
 8. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z ul. Brandwickiej numery parzyste od 56 do 164A za troskę o czystość naszej świątyni. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Różana, Siedliska, Kochana.
 10. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia inne

 • IV Harcerska Ekstremalna Droga Krzyżowa Jastkowice - Radna Góra 23 marca 2018 r. Pełna informacja na afiszu.
 • Z Parafii Akademickiej w Stalowej Woli po Mszy św. o godz. 19:00 23 marca wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa do Sandomierza.
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się z prośbą do rolników o zapoznanie się z treścią ogłoszeń zamieszczonych w gablocie.